PROGRAM A HRY pro svatební hosty
5.7.2016 1464 Views

PROGRAM A HRY pro svatební hosty

Aby byl i zbytek svatební hostiny pro svatebčany poutavý, pestrý a zajímavě zábavný, můžete se, pro zpestření večera a noci, nechat inspirovat svatebními hrami. Jejich zařazení načasujte, až po prvním tanci, či krájení dortu, aby se střídal s tanečními koly, přestávkami a občerstvením hosty. Nejlépe, když se o jejich zařazení, instruktáž a průběh postará samotný DJ, stařešinové, kamarád nebo pověřený host, abyste se Vy, jako nevěsta a ženich, mohli věnovat svatebčanům a nedělali jim současně i bavičů.

Kromě níže popsaných her, můžete zařadit i krátkou vtipnou scénku „Tři cikánky“ nebo „Cikánku s Cikáni Dežem“. Mezi další možnosti patří i kouzelník, iluzionista, lidový vypravěč, hadí žena, exotické tanečnice, taneční vystoupení, umělecký soubor, ohňová nebo barmanská show, ohňostroj, osobnosti ze show byznysu, ale i sladu z fotografií svatebního páru od jejich dětství až po společné dovolené , poznávání a akce s přáteli.

Hledání nevěsty Na parket dejte postavit 5 až 10 židlí, na které se posadí ženy, mezi nimi i samotná nevěsta, a několik mužů. Ženichovi se zaváží oči a jeho úkolem je, podle hmatu svých rukou, zaměřených na kolena a ruce sedících, správně označit nevěstu.

Hledání ženicha Postup je stejný jako v předchozí hře, jen role si svatební pár vymění. Tentokrát je úkolem nevěsty se zavázanýma očima najít mezi muži ženicha.

Otázky a odpovědi (svatební milionář) Nevěsta a ženich se posadí na tanečním parketu na připravené židle zády k sobě. Do rukou si každý z nich vezme, jednu svou a jednu partnerovu, botu. Úkolem bude odpovídat na připravené vtipné a zajímavé otázky moderátora (Dj, stařešinové, host) podle vlastního přesvědčení a zvednout buď mužskou nebo ženskou botu. Moderátor v závěru vyhodnotí kolikrát přišlo v jejich odpovědích k vzájemné shodě – ke stejnému zdvihu bot. Shoda nasvědčuje, jak dobře se partneři již znají. Otázky jsou typu: Kdo bude mít finance pod kontrolou? Kdo bude platit účty? Kdo bude chodit na sobotní nákupy? Kdo bude prát, vařit? Kdo bude přebalovat děti? Kdo bude o víkendu dospáváme? …

Otázky a odpovědi pro svatebních rodiče Obdoba výše popsaného kvízu, tentokrát zaměřeného na svatebních rodičů.

Metlovitý tanec Jeho podstatou je výměna partnerů tančících na parketu, kde všichni, až na jednoho, jsou popárení, ten má za partnera koště. Tančí spolu, dokud hraje hudba. Když hudba najednou přestane, partneři se musí vyměnit, a na jednoho zůstane metla.

Balónový tanec Párem na parketu se rozdají nafouknuté balóny se šňůrkou. Úkolem mužů před tancem je přivázat si balónek ke kotníku. Během tance se snaží tančící páry prasknout balón jinému páru, ty jsou pak vyřazeny z tance. Vyhrává ten pár, kterému zůstal balón jako jedinému, neprasklého na noze.

Židlovým tanec Na taneční parket se postaví do kruhu židle. Počet tančících kolem nich je o jednoho více než židlí. Pokaždé, když hudba zastaví, si tančící musí sednout na jednu z nich. Kdo to nestihne, a nemá volné místo, vypadává ze hry. Zároveň se snižuje i počet židlí, až zůstane jediný vítěz.

Kloboučkový tanec Muži se před hrou postaví do kruhu, na hlavy si nasadí klobouky a chytí se za ramena. Když začne hrát hudba, chlapi si začnou v jejím rytmu překládat klobouky, z hlavy souseda na svou hlavu, a hudba postupně zrychluje. Komu padne klobouk, vypadává ze hry. Vítězem je poslední muž s kloboukem na hlavě.

Slib tchyní Svatební mámy se postaví na parket, moderátor (DJ, stařešinové, družička) čte vtipný slib ve verších a svatební mámy – tchyně po něm společně opakují, přičemž přísahají na vařečku nebo kuchyňský váleček. Slib zpečetí přípitkem.

Previous Zásnuby a požádání o ruku
Next Jak se vyhnout při stěhování komplikacím?

About author

You might also like

Svatební hostina

Velký sál Hotelu Gregor Modřice pojme až 200 svatebčanů

Velká svatba si žádá rovněž velký sál. Přesně takový je pro konání svatebních hostin k dispozici v Hotelu Gregor Modřice! Svatebčané z Brna a okolí, kteří právě sál s podobnou kapacitou shánějí, tak mají

Svatební hostina

Svatební dort a sladkosti

Svatební dort bývá jednou z dominant svatební hostiny a připravit svatební dort o několika patrech, různých tvarů a velikostí, není nijak lehké, zvláště pokud se svatební dort musí převézt na místo konání hostiny. Pokud si

Svatební hostina

Druhy obřadů

Civilní obřad Civilní obřady se většinou konají na místech k tomu určených a těmi jsou obřadní síně. Na přání snoubenců může matriční úřad vydat svolení na žádost snoubenců k uzavření manželství na jiném k tomu vhodném místě.